Historie

Při stavbě vlastního domu jsme měli jasnou vizi, jak bude vypadat. Nechtěli jsme slevovat z požadavků a nedokázali jsme nalézt výrobce, který by nábytek zhotovil na zakázku, a to v požadované kvalitě truhlářského zpracování výrobků za přijatelnou cenu. Jednalo se o okna, dveře, přesuvné dřevěné příčky, nábytek na míru od kuchyně, ložnici, šatny a koupelny až po dětský nábytek.

 

Pronajali jsme výrobní prostory, zajistili kvalifikované truhláře a postupně pořídili profesionální dřevoobráběcí stroje.

 

Tak vznikla firma STAR INTERIER.

 

To byl rok 1992. A vše najednou šlo. Z pronájmu jsme se později přesunuli do vlastních výrobních prostor v Neratovicích.

 

Okna a dveře jsme vyráběli z kvalitního dubového dřeva. Měli jsme nadčasové nároky na technické parametry, což se zpětně potvrdilo jako správný požadavek.

 

Situace se opakovala při zajištění nábytku pro naše děti. Dřevěný dětský nábytek, který by byl variabilní, rostoucí s věkem dítěte, veselý a ergonometrický jsme podle svých představ na trhu nenašli.

 

Navrhli jsme tedy nábytkovou sestavu z masivu smrkového a borového dřeva a začali vyrábět dětský nábytek. Naše děti prověřovaly kvalitu a parametry nábytku. Postupně jsme doplňovali nové díly, až vznikla variabilní nábytková řada s možností kombinování do sestav. Tento nábytek jsme pojmenovali ŠÁRKA a vyráběli jsme ho 20 let.

 

Výroba se postupně rozšiřovala o kuchyně, ložnice, šatny a vedla k realizaci celých interiérů, včetně schodišť do rodinných domů.

 

Od roku 1993 jsme bytový nábytek vystavovali na výstavách a veletrzích a získali jsme řadu ocenění za design nábytku. Zúčastnili jsme se všech výběrových výstav art&interior v prostorách Národní galerie v Praze, FOR INTEIROR, FOR ARCH a dalších.

 

V roce 2005 jsme byli vybrání k účasti výstavy Českého designu ve Vídni wohnen&rinterior.

 

V současné době naše firma stále působí v Neratovicích a nadále se účastníme nábytkových veletrhů.

Zákazníky máme prakticky v celé ČR, nejvíce však z hlavního města Prahy a Středočeského kraje.

Kostelecká 148, Neratovice   |   tel: 603 871 294   |   nabytek@star-interier.cz